 All Product > Inductors > Fixed Inductors > TDK  (MLG1005S10NJ)
TDK MLG1005S10NJ
PartNo:
MLG1005S10NJ
Manufacturers: TDK
Qty: 15146
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 0402 10nH 5%
RoHS:Details
Inductance:10 nH
Tolerance:5%
Maximum DC Current:500 mA
Maximum DC Resistance:350 mOhms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:3.4 GHz
Q Minimum:8
Shielding:Unshielded
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:0402 (1005 metric)
Case Length:1 mm
Case Width:0.5 mm
Case Height:0.5 mm