 All Product > Inductors > Fixed Inductors > TDK  (MLG1005S12NJT)
TDK MLG1005S12NJT
PartNo:
MLG1005S12NJT
Manufacturers: TDK
Qty: 17708
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 0402 12nH 5%
RoHS:Details
Inductance:12 nH
Tolerance:5%
Maximum DC Current:400 mA
Maximum DC Resistance:400 mOhms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:3 GHz
Q Minimum:8
Package / Case:0402 (1005 metric)
Case Length:1 mm
Case Width:0.5 mm
Case Height:0.5 mm