 All Product > Inductors > Fixed Inductors > TDK  (MLG1005S1N2S)
TDK MLG1005S1N2S
PartNo:
MLG1005S1N2S
Manufacturers: TDK
Qty: 16821
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 0402 1.2nH 5%
RoHS:Details
Inductance:1.2 nH
Tolerance:0.3 nH
Maximum DC Current:1:00 上午
Maximum DC Resistance:100 mOhms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:11.6 GHz
Q Minimum:7
Package / Case:0402 (1005 metric)
Case Length:1 mm
Case Width:0.5 mm
Case Height:0.5 mm