 All Product > Inductors > Fixed Inductors > TDK  (MLG1005S1N8ST)
TDK MLG1005S1N8ST
PartNo:
MLG1005S1N8ST
Manufacturers: TDK
Qty: 25345
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 0402 1.8nH 0.3nH
RoHS:Details
Inductance:1.8 nH
Tolerance:0.3 nH
Maximum DC Current:900 mA
Maximum DC Resistance:150 mOhms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:10.3 GHz
Q Minimum:7
Package / Case:0402 (1005 metric)
Case Length:1 mm
Case Width:0.5 mm
Case Height:0.5 mm