 All Product > Inductors > Fixed Inductors > TDK  (MLG1005S20NJ)
TDK MLG1005S20NJ
PartNo:
MLG1005S20NJ
Manufacturers: TDK
Qty: 18072
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 20nH
RoHS:Details
Inductance:20 nH
Tolerance:5%
Maximum DC Current:350 mA
Maximum DC Resistance:380 mOhms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:2.4 GHz
Q Minimum:8
Package / Case:0402 (1005 metric)
Case Length:1 mm
Case Width:0.5 mm
Case Height:0.5 mm