 All Product > Inductors > Fixed Inductors > TDK  (MLG1005S2N4S)
TDK MLG1005S2N4S
PartNo:
MLG1005S2N4S
Manufacturers: TDK
Qty: 16190
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 2.4nH
RoHS:Details
Inductance:2.4 nH
Tolerance:0.3 nH
Maximum DC Current:800 mA
Maximum DC Resistance:80 mOhms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:8.2 GHz
Q Minimum:7
Package / Case:0402 (1005 metric)
Case Length:1 mm
Case Width:0.5 mm
Case Height:0.5 mm