 All Product > Inductors > Fixed Inductors > TDK  (MLG1005S4N7S)
TDK MLG1005S4N7S
PartNo:
MLG1005S4N7S
Manufacturers: TDK
Qty: 15849
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 0402 4.7nH 5%
RoHS:Details
Inductance:4.7 nH
Tolerance:0.3 nH
Maximum DC Current:700 mA
Maximum DC Resistance:250 mOhms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:5.4 GHz
Package / Case:0402 (1005 metric)
Case Length:1 mm
Case Width:0.5 mm
Case Height:0.5 mm