 All Product > Inductors > Fixed Inductors > TDK  (MLG1005S51NJ)
TDK MLG1005S51NJ
PartNo:
MLG1005S51NJ
Manufacturers: TDK
Qty: 13554
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 51nH
RoHS:Details
Inductance:51 nH
Tolerance:5%
Maximum DC Current:250 mA
Maximum DC Resistance:720 mOhms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:1.5 GHz
Package / Case:0402 (1005 metric)
Case Length:1 mm
Case Width:0.5 mm
Case Height:0.5 mm