 All Product > Inductors > Fixed Inductors > TDK  (MLG1005S5N6ST)
TDK MLG1005S5N6ST
PartNo:
MLG1005S5N6ST
Manufacturers: TDK
Qty: 19178
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 0402 5.6nH 0.3nH
RoHS:Details
Inductance:5.6 nH
Tolerance:0.3 nH
Maximum DC Current:600 mA
Maximum DC Resistance:140 mOhms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:5.3 GHz
Package / Case:0402 (1005 metric)
Case Length:1 mm
Case Width:0.5 mm
Case Height:0.5 mm