 All Product > Inductors > Fixed Inductors > TDK  (MLG1005S68NJ)
TDK MLG1005S68NJ
PartNo:
MLG1005S68NJ
Manufacturers: TDK
Qty: 16961
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 0402 68nH 5%
RoHS:Details
Inductance:68 nH
Tolerance:5%
Maximum DC Current:200 mA
Maximum DC Resistance:1.5 Ohms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:1.1 GHz
Package / Case:0402 (1005 metric)
Case Length:1 mm
Case Width:0.5 mm
Case Height:0.5 mm