 All Product > Inductors > Fixed Inductors > TDK  (MLG1005S6N2ST)
TDK MLG1005S6N2ST
PartNo:
MLG1005S6N2ST
Manufacturers: TDK
Qty: 16351
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 0402 6.2nH 0.3nH
RoHS:Details
Inductance:6.2 nH
Tolerance:0.3 nH
Maximum DC Current:600 mA
Maximum DC Resistance:250 mOhms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:4.7 GHz
Q Minimum:8
Shielding:Unshielded
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:0402 (1005 metric)
Case Length:1 mm
Case Width:0.5 mm
Case Height:0.5 mm