 All Product > Inductors > Fixed Inductors > TDK  (MLG1005S6N8JT)
TDK MLG1005S6N8JT
PartNo:
MLG1005S6N8JT
Manufacturers: TDK
Qty: 26327
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 0402 6.8nH 5%
RoHS:Details
Inductance:6.8 nH
Tolerance:5%
Maximum DC Current:600 mA
Maximum DC Resistance:250 mOhms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:4.4 GHz
Package / Case:0402 (1005 metric)
Case Length:1 mm
Case Width:0.5 mm
Case Height:0.5 mm