 All Product > Inductors > Fixed Inductors > TDK  (MLG1005S9N1J)
TDK MLG1005S9N1J
PartNo:
MLG1005S9N1J
Manufacturers: TDK
Qty: 17937
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 9.1nH
RoHS:Details
Inductance:9.1 nH
Tolerance:5%
Maximum DC Current:500 mA
Maximum DC Resistance:200 mOhms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:3.8 GHz
Package / Case:0402 (1005 metric)
Case Length:1 mm
Case Width:0.5 mm
Case Height:0.5 mm