 All Product > Inductors > Fixed Inductors > TDK  (MLG1005SR10JTD25)
TDK MLG1005SR10JTD25
PartNo:
MLG1005SR10JTD25
Manufacturers: TDK
Qty: 19680
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 100nH 2.0ohms 200mA +/-5% HF MLC AUTO
RoHS:Details
Inductance:100 nH
Tolerance:5%
Maximum DC Current:200 mA
Maximum DC Resistance:2 Ohms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:0.9 GHz
Q Minimum:8
Package / Case:0402 (1005 metric)
Case Length:1 mm
Case Width:0.5 mm
Case Height:0.5 mm