 All Product > Inductors > Fixed Inductors > TDK  (MLG1005SR20J)
TDK MLG1005SR20J
PartNo:
MLG1005SR20J
Manufacturers: TDK
Qty: 19133
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 200nH
RoHS:Details
Inductance:200 nH
Tolerance:5%
Maximum DC Current:100 mA
Maximum DC Resistance:3.15 Ohms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:0.5 GHz
Package / Case:0402 (1005 metric)
Case Length:1 mm
Case Width:0.5 mm
Case Height:0.5 mm