 All Product > Inductors > Fixed Inductors > TDK  (MLG1005SR27J)
TDK MLG1005SR27J
PartNo:
MLG1005SR27J
Manufacturers: TDK
Qty: 15371
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 0402 270nH 5%
RoHS:Details
Inductance:270 nH
Tolerance:5%
Maximum DC Current:100 mA
Maximum DC Resistance:4.8 Ohms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:0.5 GHz
Package / Case:0402 (1005 metric)
Case Length:1 mm
Case Width:0.5 mm
Case Height:0.5 mm