 All Product > Inductors > Fixed Inductors > TDK  (MLG1608B22NJ)
TDK MLG1608B22NJ
PartNo:
MLG1608B22NJ
Manufacturers: TDK
Qty: 19765
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 22 NH 5%
RoHS:Details
Inductance:22 nH
Tolerance:5%
Maximum DC Current:500 mA
Maximum DC Resistance:500 mOhms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:3 GHz
Q Minimum:12
Shielding:Unshielded
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:0603 (1608 metric)
Case Length:1.6 mm
Case Width:0.8 mm
Case Height:0.8 mm