TDK (MLK0603L1N1S)
PartNo:
MLK0603L1N1S
Manufacturers:
TDK
Description:
Fixed Inductors 1.1nH
Details
Inductance:
1.1 nH
Tolerance:
0.3 nH
Maximum DC Current:
300 mA
Maximum DC Resistance:
220 mOhms
Operating Temperature Range:
- 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:
17.1 GHz
Q Minimum:
6
Shielding:
Unshielded
Termination Style:
SMD/SMT
Package / Case:
0201 (0603 metric)
Case Length:
0.6 mm
Case Width:
0.3 mm
Case Height:
0.3 mm