TDK (MLK0603L1N8S)
PartNo:
MLK0603L1N8S
Manufacturers:
TDK
Description:
Fixed Inductors 0201 1.8nH 0.3nH Tol
Details
Inductance:
1.8 nH
Tolerance:
0.3 nH
Maximum DC Current:
300 mA
Maximum DC Resistance:
270 mOhms
Operating Temperature Range:
- 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:
13.8 GHz
Q Minimum:
4
Shielding:
Unshielded
Termination Style:
SMD/SMT
Package / Case:
0201 (0603 metric)
Case Length:
0.6 mm
Case Width:
0.3 mm
Case Height:
0.3 mm