TDK (MLK0603L27NJ)
PartNo:
MLK0603L27NJ
Description:
Fixed Inductors 27nH
Details
Inductance:
27 nH
Tolerance:
5%
Maximum DC Current:
100 mA
Maximum DC Resistance:
1.7 Ohms
Self Resonant Frequency:
4.6 GHz
Q Minimum:
6
Case Length:
0.6 mm
Case Width:
0.3 mm
Case Height:
0.3 mm