TDK (MLK0603L2N4S)
PartNo:
MLK0603L2N4S
Description:
Fixed Inductors 2.4nH
Details
Inductance:
2.4 nH
Tolerance:
0.3 nH
Maximum DC Current:
300 mA
Maximum DC Resistance:
350 mOhms
Self Resonant Frequency:
11.4 GHz
Q Minimum:
6
Case Length:
0.6 mm
Case Width:
0.3 mm
Case Height:
0.3 mm