TDK (MLK0603L2N7S)
PartNo:
MLK0603L2N7S
Description:
Fixed Inductors 0201 2.7nH 0.3nH Tol
Details
Inductance:
2.7 nH
Tolerance:
0.3 nH
Maximum DC Current:
300 mA
Maximum DC Resistance:
350 mOhms
Self Resonant Frequency:
10.9 GHz
Q Minimum:
4
Case Length:
0.6 mm
Case Width:
0.3 mm
Case Height:
0.3 mm