 All Product > Inductors > Fixed Inductors > TDK  (MLK0603L3N9S)
TDK MLK0603L3N9S
PartNo:
MLK0603L3N9S
Manufacturers: TDK
Qty: 16738
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 0201 3.9nH 0.3nH Tol
RoHS:Details
Inductance:3.9 nH
Tolerance:0.3 nH
Maximum DC Current:200 mA
Maximum DC Resistance:450 mOhms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:9.8 GHz
Q Minimum:4
Package / Case:0201 (0603 metric)
Case Length:0.6 mm
Case Width:0.3 mm
Case Height:0.3 mm