 All Product > Inductors > Fixed Inductors > TDK  (MLK0603L5N6S)
TDK MLK0603L5N6S
PartNo:
MLK0603L5N6S
Manufacturers: TDK
Qty: 26430
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 0201 5.6nH 0.3nH Tol
RoHS:Details
Inductance:5.6 nH
Tolerance:0.3 nH
Maximum DC Current:200 mA
Maximum DC Resistance:600 mOhms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:8.5 GHz
Q Minimum:5
Package / Case:0201 (0603 metric)
Case Length:0.6 mm
Case Width:0.3 mm
Case Height:0.3 mm