 All Product > Inductors > Fixed Inductors > TDK  (MLK0603L6N2S)
TDK MLK0603L6N2S
PartNo:
MLK0603L6N2S
Manufacturers: TDK
Qty: 14700
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 6.2nH
RoHS:Details
Inductance:6.2 nH
Tolerance:0.3 nH
Maximum DC Current:200 mA
Maximum DC Resistance:650 mOhms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:8.3 GHz
Q Minimum:6
Shielding:Unshielded
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:0201 (0603 metric)
Case Length:0.6 mm
Case Width:0.3 mm
Case Height:0.3 mm