 All Product > Inductors > Fixed Inductors > TDK  (MLK1005S1N8STD25)
TDK MLK1005S1N8STD25
PartNo:
MLK1005S1N8STD25
Manufacturers: TDK
Qty: 15100
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 1.8nH 170mohms 500mA +/-0.3nH HF MLC
RoHS:Details
Inductance:1.8 nH
Tolerance:0.3 nH
Maximum DC Current:500 mA
Maximum DC Resistance:170 mOhms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:10.9 GHz
Q Minimum:6
Shielding:Unshielded
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:0402 (1005 metric)
Case Length:1 mm
Case Width:0.5 mm
Case Height:0.5 mm