 All Product > Inductors > Fixed Inductors > TDK  (MLK1005S27NJ)
TDK MLK1005S27NJ
PartNo:
MLK1005S27NJ
Manufacturers: TDK
Qty: 13479
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 0402 27nH 5%
RoHS:Details
Inductance:27 nH
Tolerance:5%
Maximum DC Current:200 mA
Maximum DC Resistance:800 mOhms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:3.9 GHz
Q Minimum:24
Shielding:Unshielded
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:0402 (1005 metric)
Case Length:1 mm
Case Width:0.5 mm
Case Height:0.5 mm