 All Product > Inductors > Fixed Inductors > TDK  (MLK1005S3N9S)
TDK MLK1005S3N9S
PartNo:
MLK1005S3N9S
Manufacturers: TDK
Qty: 17599
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 0402 3.9nH 0.3nH Tol
RoHS:Details
Inductance:3.9 nH
Tolerance:0.3 nH
Maximum DC Current:400 mA
Maximum DC Resistance:250 mOhms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:7.8 GHz
Q Minimum:7
Shielding:Unshielded
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:0402 (1005 metric)
Case Length:1 mm
Case Width:0.5 mm
Case Height:0.5 mm