 All Product > Inductors > Fixed Inductors > TDK  (MLK1005S5N6S)
TDK MLK1005S5N6S
PartNo:
MLK1005S5N6S
Manufacturers: TDK
Qty: 14759
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 5.6nH 100MHz 6.7ohms 400mA
RoHS:Details
Inductance:5.6 nH
Tolerance:0.3 nH
Maximum DC Current:400 mA
Maximum DC Resistance:300 mOhms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:6.7 GHz
Q Minimum:
Shielding:Unshielded
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:0402 (1005 metric)
Case Length:1 mm
Case Width:0.5 mm
Case Height:0.5 mm