 All Product > Inductors > Fixed Inductors > TDK  (MLK1005SR10J)
TDK MLK1005SR10J
PartNo:
MLK1005SR10J
Manufacturers: TDK
Qty: 28482
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 0402 100nH 5%
RoHS:Details
Inductance:100 nH
Tolerance:5%
Maximum DC Current:100 mA
Maximum DC Resistance:2.2 Ohms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:1.9 GHz
Q Minimum:6
Package / Case:0402 (1005 metric)
Case Length:1 mm
Case Width:0.5 mm
Case Height:0.5 mm