 All Product > Inductors > Fixed Inductors > TDK  (MLZ1005M1R0W)
TDK MLZ1005M1R0W
PartNo:
MLZ1005M1R0W
Manufacturers: TDK
Qty: 17835
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 1uH
RoHS:Details
Inductance:1 uH
Tolerance:20%
Maximum DC Current:450 mA
Maximum DC Resistance:130 mOhms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:170 MHz
Q Minimum:
Shielding:Shielded
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:1005 (2512 metric)
Case Length:1 mm
Case Width:0.5 mm
Case Height:0.5 mm