TDK (MLZ1005MR47W)
PartNo:
MLZ1005MR47W
Manufacturers:
TDK
Description:
Fixed Inductors 0.47uH
Details
Inductance:
470 nH
Tolerance:
20%
Maximum DC Current:
500 mA
Maximum DC Resistance:
200 mOhms
Operating Temperature Range:
- 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:
260 MHz
Q Minimum:
Shielding:
Shielded
Termination Style:
SMD/SMT
Package / Case:
1005 (2512 metric)
Case Length:
1 mm
Case Width:
0.5 mm
Case Height:
0.5 mm