 All Product > Inductors > Fixed Inductors > TDK  (MLZ2012M100H)
TDK MLZ2012M100H
PartNo:
MLZ2012M100H
Manufacturers: TDK
Qty: 16834
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 10uH 0.47ohms 350mA
RoHS:Details
Inductance:10 uH
Tolerance:20%
Maximum DC Current:350 mA
Maximum DC Resistance:470 mOhms
Operating Temperature Range:
Self Resonant Frequency:24 MHz
Q Minimum:
Shielding:Shielded
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:0805 (2012 metric)
Case Length:2 mm
Case Width:1.25 mm