 All Product > Inductors > Fixed Inductors > TDK  (MLZ2012M470W)
TDK MLZ2012M470W
PartNo:
MLZ2012M470W
Manufacturers: TDK
Qty: 24608
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 47uH
RoHS:Details
Inductance:47 uH
Tolerance:20%
Maximum DC Current:170 mA
Maximum DC Resistance:7.9 Ohms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:20 MHz
Package / Case:0805 (2012 metric)
Case Length:2 mm
Case Width:1.25 mm