 All Product > Inductors > Fixed Inductors > TDK  (MLZ2012N100LTD25)
TDK MLZ2012N100LTD25
PartNo:
MLZ2012N100LTD25
Manufacturers: TDK
Qty: 18000
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 10uH 390mohms 500mA AUTO
RoHS:Details
Inductance:10 uH
Tolerance:20%
Maximum DC Current:500 mA
Maximum DC Resistance:300 mOhms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:
Q Minimum:
Shielding:Unshielded
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:0805 (2012 metric)
Case Length:2 mm
Case Width:1.25 mm
Case Height:1.25 mm