 All Product > Inductors > Fixed Inductors > TDK  (MLZ2012N1R0L)
TDK MLZ2012N1R0L
PartNo:
MLZ2012N1R0L
Manufacturers: TDK
Qty: 19233
Request Qty:
Description: Fixed Inductors SHIELD 1150mA 1.0uH
RoHS:Details
Inductance:1 uH
Tolerance:20%
Maximum DC Current:1.15 A
Maximum DC Resistance:60 mOhms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:160 MHz
Package / Case:0805 (2012 metric)
Case Length:2 mm
Case Width:1.25 mm
Case Height:0.85 mm