 All Product > Inductors > Fixed Inductors > TDK  (NLCV32T-100K-PF)
TDK NLCV32T-100K-PF
PartNo:
NLCV32T-100K-PF
Manufacturers: TDK
Qty: 24006
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 10uH 10%
RoHS:Details
Inductance:10 uH
Tolerance:10%
Maximum DC Current:450 mA
Maximum DC Resistance:360 mOhms
Operating Temperature Range:- 40 C to + 105 C
Self Resonant Frequency:30 MHz
Q Minimum:15
Shielding:
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:
Case Length:3.2 mm
Case Width:2.5 mm
Case Height:2.2 mm