 All Product > Inductors > Fixed Inductors > TDK  (NLV25T-3R3J-PF)
TDK NLV25T-3R3J-PF
PartNo:
NLV25T-3R3J-PF
Manufacturers: TDK
Qty: 14171
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 3.3uH 5%
RoHS:Details
Inductance:3.3 uH
Tolerance:5%
Maximum DC Current:185 mA
Maximum DC Resistance:1.9 Ohms
Operating Temperature Range:- 40 C to + 105 C
Self Resonant Frequency:55 MHz
Q Minimum:30
Shielding:
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:
Case Length:2.5 mm
Case Width:2 mm
Case Height:1.8 mm