 All Product > Inductors > Fixed Inductors > TDK  (NLV32T-1R0J-PF)
TDK NLV32T-1R0J-PF
PartNo:
NLV32T-1R0J-PF
Manufacturers: TDK
Qty: 44221
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 1uH 5%
RoHS:Details
Inductance:1 uH
Tolerance:5%
Maximum DC Current:400 mA
Maximum DC Resistance:700 mOhms
Operating Temperature Range:- 40 C to + 105 C
Self Resonant Frequency:120 MHz
Package / Case:
Case Length:3.2 mm
Case Width:2.5 mm
Case Height:2.2 mm