 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Taiyo Yuden  (NR3015T100M)
Taiyo Yuden NR3015T100M
PartNo:
NR3015T100M
Manufacturers: Taiyo Yuden
Qty: 24447
Request Qty:
Description: Fixed Inductors INDCTR LW PROFL WND 10uH 20%
RoHS:Details
Inductance:10 uH
Tolerance:
Maximum DC Current:700 mA
Maximum DC Resistance:230 mOhms
Operating Temperature Range:- 25 C to + 120 C
Self Resonant Frequency:28 MHz
Q Minimum:
Shielding:
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:
Case Length:3 mm
Case Width:3 mm
Case Height:1.5 mm