 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Taiyo Yuden  (NR3015T1R0N)
Taiyo Yuden NR3015T1R0N
PartNo:
NR3015T1R0N
Manufacturers: Taiyo Yuden
Qty: 19024
Request Qty:
Description: Fixed Inductors INDCTR LW PROFL WND 1.0uH 30%
RoHS:Details
Inductance:1 uH
Tolerance:
Maximum DC Current:2.1 A
Maximum DC Resistance:30 mOhms
Operating Temperature Range:- 25 C to + 120 C
Self Resonant Frequency:100 MHz
Package / Case:
Case Length:3 mm
Case Width:3 mm
Case Height:1.5 mm