 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Taiyo Yuden  (NR3015T4R7M)
Taiyo Yuden NR3015T4R7M
PartNo:
NR3015T4R7M
Manufacturers: Taiyo Yuden
Qty: 36801
Request Qty:
Description: Fixed Inductors INDCTR LW PROFL WND 4.7uH 20%
RoHS:Details
Inductance:4.7 uH
Tolerance:
Maximum DC Current:1.02 A
Maximum DC Resistance:120 mOhms
Operating Temperature Range:- 25 C to + 120 C
Self Resonant Frequency:40 MHz
Package / Case:
Case Length:3 mm
Case Width:3 mm
Case Height:1.5 mm