 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Taiyo Yuden  (NR4018T100M)
Taiyo Yuden NR4018T100M
PartNo:
NR4018T100M
Manufacturers: Taiyo Yuden
Qty: 59381
Request Qty:
Description: Fixed Inductors INDCTR LW PROFL WND 10uH 20%
RoHS:Details
Inductance:10 uH
Tolerance:
Maximum DC Current:1.2 A
Maximum DC Resistance:180 mOhms
Operating Temperature Range:- 25 C to + 120 C
Self Resonant Frequency:24 MHz
Q Minimum:
Shielding:
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:
Case Length:4 mm
Case Width:4 mm
Case Height:1.8 mm