 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Taiyo Yuden  (NR4018T220M)
Taiyo Yuden NR4018T220M
PartNo:
NR4018T220M
Manufacturers: Taiyo Yuden
Qty: 25987
Request Qty:
Description: Fixed Inductors INDCTR LW PROFL WND 22uH 20%
RoHS:Details
Inductance:22 uH
Tolerance:
Maximum DC Current:800 mA
Maximum DC Resistance:360 mOhms
Operating Temperature Range:- 25 C to + 120 C
Self Resonant Frequency:16 MHz
Package / Case:
Case Length:4 mm
Case Width:4 mm
Case Height:1.8 mm