 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Taiyo Yuden  (NR4018T221M)
Taiyo Yuden NR4018T221M
PartNo:
NR4018T221M
Manufacturers: Taiyo Yuden
Qty: 15421
Request Qty:
Description: Fixed Inductors INDCTR LW PROFL WND 220uH 20%
RoHS:Details
Inductance:220 uH
Tolerance:
Maximum DC Current:270 mA
Maximum DC Resistance:4 Ohms
Operating Temperature Range:- 25 C to + 120 C
Self Resonant Frequency:4 MHz
Package / Case:
Case Length:4 mm
Case Width:4 mm
Case Height:1.8 mm