 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Taiyo Yuden  (NR6028T100M)
Taiyo Yuden NR6028T100M
PartNo:
NR6028T100M
Manufacturers: Taiyo Yuden
Qty: 16738
Request Qty:
Description: Fixed Inductors INDCTR SMD HI CUR 10uH 20%
RoHS:Details
Inductance:10 uH
Tolerance:
Maximum DC Current:1.9 A
Maximum DC Resistance:65 mOhms
Operating Temperature Range:- 25 C to + 120 C
Self Resonant Frequency:20 MHz
Q Minimum:
Shielding:
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:
Case Length:6 mm
Case Width:6 mm
Case Height:2.8 mm