 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Taiyo Yuden  (NR6028T4R7M)
Taiyo Yuden NR6028T4R7M
PartNo:
NR6028T4R7M
Manufacturers: Taiyo Yuden
Qty: 26284
Request Qty:
Description: Fixed Inductors INDCTR SMD HI CUR 4.7uH 20%
RoHS:Details
Inductance:4.7 uH
Tolerance:
Maximum DC Current:2.7 A
Maximum DC Resistance:31 mOhms
Operating Temperature Range:- 25 C to + 120 C
Self Resonant Frequency:39 MHz
Package / Case:
Case Length:6 mm
Case Width:6 mm
Case Height:2.8 mm