 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Taiyo Yuden  (NR6028T680M)
Taiyo Yuden NR6028T680M
PartNo:
NR6028T680M
Manufacturers: Taiyo Yuden
Qty: 22340
Request Qty:
Description: Fixed Inductors INDCTR SMD HI CUR 68uH 20%
RoHS:Details
Inductance:68 uH
Tolerance:
Maximum DC Current:760 mA
Maximum DC Resistance:420 mOhms
Operating Temperature Range:- 25 C to + 120 C
Self Resonant Frequency:5 MHz
Package / Case:
Case Length:6 mm
Case Width:6 mm
Case Height:2.8 mm