Taiyo Yuden (NR8040T101M)
PartNo:
NR8040T101M
Manufacturers:
Taiyo Yuden
Description:
Fixed Inductors INDCTR SMD HI CUR 100uH 20%
Details
Inductance:
100 uH
Tolerance:
Maximum DC Current:
1:00 上午
Maximum DC Resistance:
290 mOhms
Operating Temperature Range:
- 25 C to + 120 C
Self Resonant Frequency:
6 MHz
Q Minimum:
Shielding:
Termination Style:
SMD/SMT
Package / Case:
Case Length:
8 mm
Case Width:
8 mm
Case Height:
4 mm