 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Taiyo Yuden  (NRG4026T100M)
Taiyo Yuden NRG4026T100M
PartNo:
NRG4026T100M
Manufacturers: Taiyo Yuden
Qty: 23294
Request Qty:
Description: Fixed Inductors INDCTR LW PROFL WND 10uH 20%
RoHS:Details
Inductance:10 uH
Tolerance:
Maximum DC Current:1:00 上午
Maximum DC Resistance:85 mOhms
Operating Temperature Range:- 25 C to + 120 C
Self Resonant Frequency:26 MHz
Q Minimum:
Shielding:
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:
Case Length:4 mm
Case Width:4 mm
Case Height:2.6 mm